121, Харківське шосе

Київ, Україна.
(+380) 67 442-71-29

Написати листа:

maem.academy.edu@gmail.com

Робочий час

Пн-Чт: 9.00 до 18.00
Пт: 9.00 до 17.00

Режим роботи бібліотеки

Для постійного підвищення рівня знань, вмінь та навичок під час навчання в Академії запрошуємо вас до користування навчально-методичними матеріалами

ПВНЗ ,,Міжнародна академія екології та медицини’’, за адресою:

м. Київ, вул. Харківське шосе, 121, І поверх

Режим роботи:

Понеділок – п’ятниця: 9.00 – 17.00

Вихідні: субота, неділя.

E-mail:  library.maem@gmail.com

 

 

Найкращі інтернет-ресурси для студентів-медиків

Життя студента-медика доволі непросте, адже окрім сотні побутових проблем йому необхідно також щодня вбирати у себе мільйони мегабайтів нової та неймовірно складної інформації. Для того, щоб трохи спростити йому життя та зекономити дорогоцінний час, ми створили цю надзвичайно корисну підбірку.

Життя студента-медика доволі непросте, адже окрім сотні побутових проблем йому необхідно також щодня вбирати у себе мільйони мегабайтів нової та неймовірно складної інформації. Для того, щоб трохи спростити йому життя та зекономити дорогоцінний час, ми створили цю надзвичайно корисну підбірку.

Для навчання

Тобі набридло вчитуватись у нудні та хитросплетені радянські фоліанти? Ці сайти допоможуть тобі полегшити цей тягар!

Online Med Ed

Цей сайт було створено лікарем Дастіном Уільямсом. Він редагується лікарями та іншими медичними працівниками, кожен з яких хоче допомогти у наданні якісної медичної освіти та зробити знання легкодоступними для студентів-медиків, з акцентом на клініку та STEP 2 та 3. Уільямс відмічає, що їхня місія полягає у тому, щоб змінити підхід до надання медичної освіти, до того, як медичні університети її дають та як студенти її сприймають. Вони прагнуть, щоб студенти могли використовувати те, що вивчили на практиці. Це досягається шляхом подачі інформації більш просто, швидко та надійно.

Сайт дуже обширний та включає у себе безкоштовні відео з таких дисциплін, як травматологія, педіатрія, нефрологія, ендокринологія та інфекційні хвороби, а також розділ Intern Content, де зібрані окремі захворювання (ниркова недостатність, хронічна серцева недостатність тощо), параметри пацієнта (наприклад, електроліти) чи конкретні ознаки та симптоми захворювань (марення, слабкість чи кровохаркання). У цілому, це чудовий сайт для засвоєння знань, отриманих за роки навчання у медичному університеті.

Picmonics

Термін “picmonics” є скороченням від “pictorial mnemonics” (“іллюстрована мнемоніка”), і є компанією, заснованою в Арізоні студентами-медиками у команді з ілюстраторами, письменниками та медичними рецензентами. Пікмоніка була розроблена з метою полегшити управління величезною кількістю клінічної інформації, необхідної для медичної практики. Цей ресурс використовує велику кількість малюнків із серією мненмонічних прийомів, щоб допомогти студентам навчатися. Він охоплює фундаментальні наукові дисципліни на зразок анатомії, фізіології, біохімії, мікробіології, фармакології, патології та епідеміології. Також є література, яку можна придбати для підготовки до USMLE. Ілюстрації, що використовуються для Picmonics, дуже яскраві та легко запам’ятовуються, а у авторів гарне почуття гумору.

Для досліджень

Чули лише про PubMed та Cochrane? Тоді вам сюди!

MedNet

Цей сайт, доступний через Каліфорнійський університет охорони здоров’я в Лос-Анджелесі (UCLA), посилається на безліч інших важливих та корисних сайтів, включаючи PubMed, лабораторні та формулярні посібники, а також на Center for Disease Control (CDC) та багато чого іншого. Цей сайт дає можливість пришвидшити пошук необхідної статті, маючи доступ одночасно до великої кількості джерел.

Hardin MD

Чудовий сайт з Університету Айови цікавий однією особливістю. Окрім великої кількості статей про різні медичні стани, він має найголовніше — картинки! Це велика медична картинна галерея!

Healio

Ще одна платформа, яка поєднує у собі інформацію з багатьох медичних журналів та книжок. Але особлива вона тим, що інформує відвідувачів про найближчі професійні конференції у певних галузях, таких як кардіологія, ортопедія, спортивна медицина, гематологія, інфекційні хвороби тощо. Дуже зручний для інтернів та практикуючих лікарів.

Merck Manuals

The Merck Manuals — це ресурс, на якому можна коротко, чітко та швидко ознайомитись із певним захворюванням, його патогенезом, клінікою, діагностикою та лікуванням (чудова шпора), а також дізнатися про останні новини з будь-якої сфери медицини. Має зручну особливість — можливість вибору російської мови.

Для підручників та посібників

Дороговизна медичної літератури також є серйозною проблемою для студентів. На щастя, є кілька веб-сайтів, на яких студенти можуть отримати доступ підручників безкоштовно.

Free Book Centre

Велика безкоштовна електронная бібліотека. Містить підручники, посібники, лекції, атласи та купу усього іншого з багатьох дисциплін, у тому числі й великої кількості медичних.

Для пошуку резидентури

Match a Resident

Назва сайту говорить сама за себе. Працює дещо схоже на work.ua, але для пошуку резидентури. Але нею можуть користуватися лише студенти, що здавали USMLE.

Медичні міфи: усе про деменцію

Як багато ви знаєте про деменцію? Вважаєте, що на неї страждають лише літні люди? Чи летальна ця хвороба? Чи така велика роль алюмінію у розвитку цьог…

Підбірка для вивчення педіатрії

Медики завжди намагаються бути в курсі усіх новин, читають сучасну медичну літературу та знаходять час, щоб освіжити свої базові знання з тієї чи іншо…

GUIDELINES

Що робити, якщо у пацієнта тепловий удар?

Під час літньої спеки у великих містах спостерігається значне підвищення смертності через гіпертермію. Цей гайдлайн пояснює, як себе необхідно поводит…

HISTORY

Атлас Пернкопфа: як жертви нацизму рятують життя сьогодні

Неймовірно детальний анатомічний атлас, історія створення якого розділила суспільство і породила суперечки в етичності використання наукових праць нац…

 

ВІДОМОСТІ
про інформаційне забезпечення освітньої діяльності
у сфері вищої освіти Приватного вищого навчального закладу

«Міжнародна академія екології та медицини»

 

Розвиток сучасних комп’ютерних пристроїв значно полегшує діяльність викладача та студента, дає їм доступ до величезної маси наукових та навчальних матеріалів в он-лайн режимі. Тому, інформаційне забезпечення студентів академії здійснено підручниками, навчальними посібниками на електронних ресурсах. Кожен студент на початку навчального року має можливість  отримати підручники в електронній формі.

Академія має доступ до ресурсів  Національної наукової медичної бібліотеки України (п. 36 постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187 зі змінами, внесеними 10.05.2018 р.), завдяки якому студенти мають змогу користуватись системою читальних залів, яка включає одну загальну та чотири спеціальні читальні зали, де одночасно можуть працювати понад 300 читачів. Паперовий фонд бібліотеки становить понад 1 575 000 примірників, із яких близько 400 тис. — іноземні видання, понад 240 тис. патентної документації, близько 160 тис. авторефератів та дисертацій. Бібліотека пропонує користувачам електронні ресурси на CD та DVD, а також ресурси віддаленого доступу (понад 50 бібліографічних та повнотекстових баз даних та окремі електронні журнали і книги). Фонд електронних документів бібліотеки становить: видання на CD та DVD — близько 1 тис. одиниць; зовнішні електронні ресурси (книги, журнали та газети) всього — понад 120 тисяч назв. Створено умови для доступу до відкритих універсальних освітніх баз (відкриті, платні та з ліцензованим доступом: Acronym Finder, African Index Medicus, AHFS Consumer Medication Information (EBSCO), Bio One, Bioline International, BioMed Central (бази даних та журнали), BioProject, BioSample, BioSystems, Bookshelf, Cambridge University Press, ClinVar Search database, Clone DB, De Gruyter Open, Deutsche Digitale Bibliothek, Directory of Open Access Books (DOAB), Directory of Open Access Journals (DOAJ), EBSCO, EBSCO – AHFS Consumer Medication Information, ERIC (Education Resource Information Center), Elektronische Zeitschriftenbibliothek (EZB), eMPendium, Free Medical Journals, FreeFullPDF, Google books, Google Scholar, HighWire Press, HINARI, Hindawi Publishing Journals, InTech, Journals4Free, Medknow, Nature Publishing Group, OpenDOAR – Directory of Open Access Repositories, Pediatric Neurology Briefs, PLoS Journals – Public Library of Science Journals, PubMed, Registry of Open Access Repositories (ROAR), SpringerOpen, Structure (NCBI), Taylor & Francis, The British Library, The Cochrane Library,  UNdata, Wiley Open Access, WorldWideScience.org, laser dentistry Academy, AMA, Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України, Наукова періодика України (URAN), Наукова періодика України (НБУВ), Научная электронная библиотека eLIBRARY.RU), періодичних наукових видань із медицини як вітчизняних, так і зарубіжних. Ліцензійні (передплачені) електронні ресурси, серед яких бази даних EBSCOhost, Hinari, MedLine, BioOne та ін., містять близько 20 тис. назв книжок, журналів, газет. Електронні ресурси відкритого доступу, серед яких Directory of Open Access Journals (DOAJ), SpringerOpen, Wiley Open Access, Medknow (Wolters Kluwer Health) тощо, містять понад 100 тисяч назв авторитетних наукових документів.

Фахівці бібліотеки пропонують своїм користувачам широкий набір послуг та сервісів. Серед основних послуг — видача в користування документів із фондів бібліотеки. Усі видання в загальній читальній залі розміщено у відкритому доступі. Також у бібліотеці діє абонемент, де можна отримати документи в користування поза межами бібліотеки. Окрім паперових документів бібліотека пропонує користувачам доступ до електронних ресурсів — наукових авторитетних баз даних, журналів, книг, звітів тощо. Користування передплаченими ліцензійними ресурсами (EBSCO, Hinari, BioOne та ін.) можливо лише з комп’ютерів у приміщенні бібліотеки. Користування ресурсами відкритого доступу є вільним у мережі інтернет. Доступ організовано через окрему сторінку на веб-сайті бібліотеки «Е-ресурси А-Я». Фахівці бібліотеки здійснюють якісне довідково-бібліографічне обслуговування, надають адресні, тематичні, уточнювальні та фактографічні бібліографічні довідки, а також проводять бібліографічні консультації з медицини та суміжних галузей знань. Довідки та консультації надають в усній та письмовій формах. Прості усні бібліографічні довідки та консультації користувачам надають безоплатно. В останні роки бібліотека значно розширила спектр послуг, які надають із використанням інформаційних технологій. Користувачі мають доступ до Інтернета як зі стаціонарних комп’ютерів, встановлених у бібліотеці, так і з власних ноутбуків, планшетів чи інших пристроїв через бездротовий інтернет WiFi. Популярною стає послуга електронної доставки документів (ЕДД). Користувачі можуть замовити доставку та отримати на свою електронну пошту цифрову копію статті, фрагменту чи розділу видання з друкованої колекції чи повнотекстових баз даних, які наявні в доступі бібліотеки. У 2014 році веб-сайт бібліотеки було визнано найкращим бібліотечним сайтом у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних Інтернет-сайтів Української бібліотечної асоціації. Інформація доступна трьома мовами: українською, англійською, польською. Через веб-сайт бібліотека пропонує нові віртуальні послуги. Тепер користувачі мають змогу замовити через он-лайн форми електронну доставку документів, екскурсії по бібліотеці тощо.

Також запроваджено новий сервіс — он-лайн довідка, що працює в режимі чату з бібліотекарем. Користувачі можуть отримати довідку про ресурси та послуги бібліотеки не лише особисто, телефоном чи електронною поштою, а й у реальному часі он-лайн. Електронний каталог бібліотеки доступний вільно в Інтернет в режимі 24/7. Окрім електронного каталогу ознайомитись із друкованими фондами бібліотеки можна через базу «Нові надходження», яку організовано за 25 тематичними категоріями та через «Віртуальні книжкові виставки». Бібліотека надає широкий спектр послуг із копіювання та друку матеріалів: користувачі можуть зробити паперову чи цифрову копію матеріалів, записати файли на флеш-носії чи роздрукувати документи. Цифрові копії також можуть бути надіслані на е-пошту користувача.

Бібліотека також пропонує послугу визначення кодів за Універсальною десятковою класифікацією (УДК) на статті та автореферати дисертацій із медицини та суміжних наук. Унікальна послуга бібліотеки — якісні фахові двосторонні письмові та усні переклади, а також редагування перекладів науково-медичної літератури та документів іноземними мовами.

Як видно з наведеного матеріалу кількість медичної літератури та фахових періодичних видань, інформаційне забезпечення студентів та викладачів відповідає нормативним вимогам.

Transition Eng / Ukr