121, Харківське шосе

Київ, Україна.

Написати листа:

maem.academy.edu@gmail.com

Робочий час

Пн-Чт: 9.00 до 18.00
Пт: 9.00 до 17.00

 

Незважаючи на виснажливу війну, в якій наш народ виборює свою незалежність проти російської агресії, в Україні відбуваються перетворення та реформи, що визначають подальший розвиток. 

     Співробітники ПВНЗ «Міжнародна академія екології та медицини» беруть участь у наукових заходах, які є платформою для обговорення нагальних проблем у медичній галузі. Такими подіями стали науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (Дев’ятнадцяті Марзєєвські читання), що відбулися  в ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва НАМНУ» 19.10.23. та нещодавній Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» (21-23.11.23). На форумі було представлено доповідь  зав.кафедри медико-фундаментальних дисциплін Білик Т.І. зі співавторами «Заходи підвищення біобезпеки при зборі та утилізації медичних відходів у практиці управління медичного закладу».

19 жовтня 2023 р. в ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ» було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (дев’ятнадцяті Марзєєвські читання).

     Цьогоріч конференцію присвячено 140-річчю з дня народження О.М. Марзєєва – видатного вченого, засновника санітарно-епідеологічної служби України, фундатора першого в Україні науково-дослідного інституту комунальної гігієни, чиє ім’я з гордістю і честю несе ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ», продовжуючи розвивати його ідеї у розвитку громадського здоров’я.

     Марзєєвські читання проводяться на базі Інституту вже майже 20 років і стали традиційними для науковців та практичних фахівців, які цікавляться міжнародними процесами у галузі профілактичної медицини і опікуються зміцненням системи громадського здоров’я в Україні.

    Конференція проходила в онлайн-режимі на платформі Zoom Meting, де прийняти участь фахівці з усієї України, а також іноземні партнери та науковці. В роботі конференції взяли участь близько 460 учасників – провідні науковці країни, викладачі ВНЗ, лікарі, хіміки, біологи, екологи, фізики, фармакологи та фахівці інших професій майже з усіх регіонів України. Серед учасників конференції були представники Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України, наукових та практичних закладів охорони здоров’я України та міністерства освіти України, Держпродспоживслужби України.

 

    У роботі конференції взяли участь співробітники МАЕМ – зав.кафедри медико-фундаментальних дисциплін, к.біол.н., Білик Т.І., з роботою на тему «Небезпечність йодного дефіциту для населення в умовах воєнного стану»  та  доцент кафедри соціальної медицини та гуманітарних дисциплін, к.пед.н.,Віцюк А.А., з роботою «Щодо раціонального харчування дітей молодшого шкільного віку». Учасники конференції виконували тестові завдання відповідно програмі БПР(безперервного професійного розвитку) та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Збірка тез доповідей науково-практичної конференції з міжнародною участю

Закордонне дистанційне стажування викладачів ПВНЗ МАЕМ

 

     З 19 січня по 15 березня 2022 р. викладачі ПВНЗ МАЕМ – ректор, д.мед.наук, професор Савицький Іван Володимирович; зав.каф. медико-фундаментальних дисциплін, к.б.н. Білик Тетяна Іванівна та в.о.декана медичного факультету, к.мед.н. Пандей Світлана Анатоліївна  проходили закордонне стажування у дистанційному режимі для підвищення кваліфікації, підготували звіти та отримали сертифікати. Зі сторони України організацію стажування забезпечував Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського. Країнами-партнерами були Туреччина (Технічний університет Ескішехір, Університет Кютахья Думлупінар) та Польща (Жешувський технологічний університет).

     Метою дистанційного стажування за кордоном було ознайомлення із зарубіжними підходами щодо реалізації освітнього процесу в підготовці фахівців із різних напрямків, а також підвищення кваліфікації освітян і науковців та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною та іншими країнами.

.

     У результаті стажування були розглянуті та реалізовані наступні теми та завдання.

  • Ознайомлення із методом Шухарта-Дьомінга в тайм-менеджменті сучасного освітянина.
  • Участь у семінарі-тренінгу «Дослідницька доброчесність: як спланувати наукову діяльність без порушень».
  • Обмін досвідом в умовах міждисциплінарного партнерства.
  • Прослуховування лекції «Розвиток людського капіталу: на шляху до якісних реформ в освіті».
  • Обмін досвідом упровадження програм подвійного диплому: досвід КНУ імені Тараса Шевченка.
  • Ознайомлення із сучасними тенденціями та практичними інструментами безпеки життя та здоров’я людини.
  • Розгляд сучасних механізмів залучення вмотивованих молодих спеціалістів з України до процесів підтримання миру і міжнародної безпеки.
  • Участь у семінарі «Навчальне відео в роботі викладача закладу вищої освіти».
  • Розгляд кількісного та якісного оцінювання сталості розвитку суспільства. 
  • Прослуховування лекції на тему: «Службовий етикет сучасного викладача та науковця». 
  • Участь у семінарі-тренінгу «Еразмус+: написання та подання проєктної заявки». 
  • Обмін досвідом підготовки проєктних заявок для Національного фонду досліджень України. 
  • Обмін практичним досвідом підготовки наукової статті для публікації в рейтинговому журналі.

 

       Організаторами було відзначено, що для реалізації набутих на навичок та умінь необхідно розвивати матеріально-технічну базу вищих навчальних закладів  та поглиблювати міжнародну співпрацю між вченими та викладачами.

         Закордонне дистанційне стажування сприяє підвищенню якості та професійності людського ресурсу, створює умови для інноваційної діяльності, збільшує рівень інтеграції між навчальними закладами та посилює взаємозв’язки між країнами-партнерами.

 

                         Студентка МАЕМ отримала перемогу у конкурсі студентських наукових робіт

 

         16 червня 2022 р. у м. Києві на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу студентів і молодих вчених з міжнародною участю «Інтелект молоді. Раціональне природокористування та новітні енергоефективні технології».  Студентка МАЕМ Лобанова Анна представила на цей конкурс роботу «Забезпеченість населення України вітаміном D як екологічний чинник  впливу на здоров’я» , у співавторстві зі студенткою Radboud University (Нідерланди) Валерією Васягіною (науковий керівник – зав.кафедри медико-фундаментальних дисциплін, к.б.н. Білик Т.І.). 

       Дана робота була високо оцінена авторитетними членами журі конкурсу і отримала призове 2 місце. Тези кращих робіт студентів, представлених на конкурс, були опубліковані у відповідному збірнику, а переможці відмічені дипломами і подарунками від вітчизняних і закордонних спонсорів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transition Eng / Ukr